Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Vartojimo paskolaVartojimo paskola – daugumos paskolų teikėjų siūloma paslauga. Tai greitas ir paprastas būdas apmokėti kasdienes išlaidas ar įvykdyti kurį nors didesnį sandorį, pvz., įsigyti automobilį ar investuoti pinigus. Dažniausiai vartojimo paskolos suma būna nuo 500 iki 20 000 €. Paskolai gauti nereikia įkeisti nekilnojamojo turto, užtenka patvirtinimo dėl reguliarių pajamų, mažiausiai minimalaus atlyginimo dydžio. Tačiau skolinantis didesnes sumas paskolų teikėjai visgi gali pareikalauti papildomos garantijos, pvz., privataus asmens ar banko laidavimo, arba nekilnojamojo turto įkeitimo. Vartojimo paskolos palūkanų normos būna mažesnės nei greitų paskolų, tačiau visgi didesnės nei nekilnojamojo turto paskolų, dažniausiai – apie 15%. Tikslus paskolos dydis ir grąžinimo terminas bei palūkanų norma priklauso nuo paskolos gavėjo pajamų ir turimų įsipareigojimų, dažnai – ir nuo jo mokėjimų istorijos.

Vartojimo paskolos sąlygos

  • Didesnės paskolos sumos (dažniausiai 500–20 000 eurų).
  • Ilgesnis paskolos laikotarpis (paprastai iki 5 metų).
  • Mažesnės paskolos išlaidos dėl ilgesnio paskolos laikotarpio ir mažesnės palūkanų normos.
  • Vartojimo paskolos panaudojimo paskirtis dažniausiai neribojama.

Su kasdienėmis išlaidomis susijusios paskolos (vartojimo paskolos, kreditinių kortelių kredito dalis, galimybė pereikvoti sąskaitos lėšas) Finansų inspekcijos duomenimis per metus sudaro apie 0,7 milijardų eurų.

Privačių asmenų paskolų rinka yra labai koncentruota, maždaug pusė rinkos priklauso „Swedbank", likusią dalį dalinasi daugiausia SEB bankas, „Danske Bank" Estijos filialas ir „Nordea Bank Finland" Estijos filialas.

Prieš pateikdami paraišką dėl vartojimo paskolos būtinai susipažinkite su įvairių paskolų teikėjų siūlomomis galimybėmis ir palūkanų normomis. Palankiausius vartojimo paskolų pasiūlymus rasite čia.