Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Verslo paskolaVerslo paskola gali būti kelių rūšių: investicinė paskola, sąskaitos likučio perviršis, banko suteikiama garantija, paskola verslui pradėti, taip pat išperkamoji ar veiklosnuoma. Įmonės naudoja verslo paskolas labai įvairiems tikslams, pvz., valdant apyvartinį kapitalą ar vykdant investicinę veiklą. Skolinimasis padeda įmonėms vykdyti investicinę veiklą. Neimant paskolos tektų arba atidėti investavimą, arba didinti apyvartinį kapitalą ir taip išvengti sezoniškumo arba kitokių žymesnių svyravimų. Verslo paskolos atveju svarbu ir garantija, ir geras verslo planas, kuris pateikiamas kartu su paskolos paraiška. Jis turi atspindėti iš investicinės veiklos laukiamą grąžą, tikėtinus piniginius srautus. Būtent piniginiai srautai verslo paskolos atveju yra labai svarbūs, kadangi pagal juos įvertinama, ar paskolos garantija nėra per maža. Dažnai reikalaujama ne tik gero verslo plano, bet ir valdybos narių ar savininkų asmeninio laidavimo. Siekiant sumažinti galimą riziką, už paskolą įkeičiamas nekilnojamasis turtas ar kitoks turtas turi būti apdraustas.

Verslo paskolos paprastai turi keletą pranašumų, pvz., greitas prioritetinis aptarnavimas, asmeninio vadybininko paslaugos ir pan. Paskolos grąžinimo būdas panašus kaip fizinių asmenų paskolų atveju – pagal anuiteto grafiką (mėnesiniai mokėjimai būna vienodo dydžio) arba pagal klientui patogų grafiką, kai kas mėnesį mokamos tik palūkanos ir pagrindinė paskolos suma grąžinama vėliau. Verslo paskolų palūkanos paprastai būna mažesnės, kadangi skolinamos didesnės sumos, tačiau konkretus palūkanų normos dydis priklauso nuo įmonės mokėjimų istorijos.

Verslo paskolų rūšys

  • Investicinė paskola – skirta didesnėms investicijoms, pvz., į pagrindinį kapitalą, arba naujiems didesnio masto investiciniams projektams finansuoti, pastatų pirkimui ar renovacijai.
  • Sąskaitos likučio perviršis – skirta trumpalaikiam likvidumo didinimui, pvz., esant piniginių srautų sezoniškumui ar susiklosčius nenumatytai finansinei situacijai, jei klientai delsia apmokėti sąskaitas arba atsirado kitokių nenumatytų įsipareigojimų.
  • Banko suteikiama garantija – skirta įmonės prievolėms įvykdyti. Iš dalies tai yra draudimo tipo paslauga, kai bankas kreditoriams ar tiekėjams garantuoja įmonės prisiimtų įsipareigojimų įvykdymą.
  • Paskola verslui pradėti – skirta pradedantiesiems verslininkams arba naujų verslo projektų vykdytojams. Paskola tinka atvejais, kai įmonė turi verslo idėją, tačiau jai trūksta garantijos ar kitokios galimybės šią verslo idėją įgyvendinti. Pateikiant prašymą dėl paskolos verslui pradėti, būtina turėti gerai parengtą verslo planą, kuriame įrodoma, kokių pinigų srautų galima tikėtis ateityje.

Verslo paskolai gauti reikalingi dokumentai

  • Paskolos paraiška.
  • Duomenys apie įmonės savininkus.
  • Ankstesnių finansinių laikotarpių atskaitomybės dokumentai.
  • Verslo planas, kuriame pateiktos finansinės prognozės ateinantiems laikotarpiams (priklausomai nuo sumos ir paskolos laikotarpio).