Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

SMS paskolaSMS paskola – tai trumpalaikė paskola be užstato ar laidavimo, gaunama greitai ir paprastai, išsiuntus SMS pranešimą su paskolos paraiška. Daugelyje šalių SMS paskolos vadinamos atlyginimo dienos paskolomis („payday loan"), kadangi žmonės dažnai skolinasi pinigų iki atlyginimo dienos, o gavę atlyginimą skuba paskolą grąžinti.

Išskirtinis SMS paskolos bruožas palyginus su kitomis paskolų rūšimis – tai didesnė palūkanų norma. Kadangi SMS paskola suteikiama greitai bei paprastai ir paskolos gavėjo mokumas išsamiai netikrinamas, šis paskolų suteikimo būdas susijęs su gana didele paskolų teikėjo rizika, todėl ir skolinamos sumos būna mažesnės, o palūkanos (rizikos kaina) – didelės. Pvz., skolinantis 3000 eurų 30 dienų laikotarpiui palūkanos siekia 700 eurų. Per metus tai sudaro apie 400–500 %, priklausomai nuo paskolos teikėjo

Anksčiau SMS paskolą buvo galima gauti dar greičiau ir užteko tik registruotis paskolos teikėjo interneto svetainėje, tačiau dabar imant paskolą pirmą kartą paskolų teikėjai reikalauja patvirtinti asmens tapatybę. Pirmą kartą patvirtinus asmens tapatybę po to paskolos paraišką galima pateikti tiesiog siunčiant SMS žinutę paskolos teikėjui. Pagrindinis SMS paskolos privalumas būtent ir yra greitis – jei sutartis tarp paskolos teikėjo ir paskolos gavėjo jau sudaryta, žmogus gali gauti SMS paskolą tiesiog išsiuntęs paskolos teikėjui trumpąją žinutę su reikiamais duomenimis, ir dažnai jau greičiau nei po valandos paskolos suma pervedama į paskolos gavėjo banko sąskaitą. Antras svarbus pranašumas palyginti su kitomis paskolų rūšimis – paskolos gavėjo pajamų dydis ir jo turimi finansiniai įsipareigojimai dažniausiai netikrinami. Pagrindiniai reikalavimai – reikia turėti asmeninę banko sąskaitą ir, įmonės „Creditinfo" skolininkų registro duomenimis, neturėti neapmokėtų skolų.

Priimant sprendimą dėl SMS paskolos (taip pat ir dėl kitų greitų paskolų) svarbu nesivadovauti emocijomis. Paskolos paraiškos nederėtų pateikti paskubomis, nes SMS paskola taip pat yra įsipareigojimai – paskolą teks grąžinti. Kadangi SMS paskola paprastai grąžinama per gana trumpą laiką, prieš skolinantis būtinai apsvarstykite, ar iki paskolos termino pabaigos turėsite pakankamai pinigų paskolai grąžinti. Dažniausiai SMS paskolos suma būna nuo 50 iki 1000 eurų, o grąžinimo laikotarpis – nuo 15 dienų iki 6 mėnesių. Kai kurie paskolų teikėjai suteikia galimybę skolintis konkrečiam dienų kiekiui– pvz., jei iki atlyginimo liko 3 dienos, tuomet ir skolintis galima tik trims dienoms.

Prieš skolinantis rekomenduojama palyginti įvairių paskolos teikėjų siūlomas sąlygas naudojant geraskreditas.lt paskolos skaičiuoklę ir pasirinkti jums tinkamiausią pasiūlymą.

SMS paskolos gavimo sąlygos

SMS paskolos gavimo tvarka gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo, bet paprastai galioja šios sąlygos:

 • Reikia turėti asmeninę banko sąskaitą.
 • Paskolą gali gauti pilnametis Lietuvos Respublikos pilietis (arba asmuo, turintis leidimą gyventi Lietuvoje).
 • Skolinantis pirmą kartą reikia patvirtinti paskolos teikėjui savo asmens tapatybę.
 • Negalima turėti neapmokėtų skolų („Creditinfo" registro duomenimis).
 • Paskolos suma: 50 – 1000 eurų.
 • Paskolos laikotarpis: 7 dienos – 6 mėnesiai.
 • Kai kuriais atvejais, skolinantis didesnę sumą, reikalaujama ir pajamų dydžio patvirtinimo.

SMS paskolos gavimo tvarka

 • Palyginkite įvairių paskolos pasiūlymų sąlygas naudodami paskolos skaičiuoklę interneto svetainėje geraskreditas.lt.
 • Užsiregistruokite kaip paskolos teikėjo klientas (dažniausiai ši galimybė siūloma 24 val. per parą).
 • Patvirtinkite savo asmens tapatybę pas paskolos teikėją (ar jo įgaliotą partnerį).
 • Pateikite paskolos paraišką internetu ar išsiuntę SMS žinutę (dažniausiai prašoma nurodyti paskolos laikotarpį ir paskolos sumą).
 • Pinigai pervedami į paskolos gavėjo asmeninę banko sąskaitą.

Prieš pasirašant paskolos sutartį rekomenduojame susipažinti su visomis paskolos teikėjo sąlygomis, pateiktomis paskolos teikėjo interneto svetainėje, susipažinti su skirtingais pasiūlymais, gautais per geraskreditas.lt paskolos skaičiuoklę, ir prireikus pasitarti su specialistu. Svarbu atkreipti dėmesį ir suprasti, kokios yra paskolos gavimo papildomos sąlygos: sutarties mokestis, palūkanų dydis ir jų skaičiavimo tvarka (kintama palūkanų norma, palūkanos skaičiuojamos nuo dar negrąžintos paskolos dalies ar nuo pradinės paskolos sumos), mokėjimo atidėjimo galimybė ir tt. Geriausias kriterijus paskolos pasiūlymams palyginti – paskolos išlaidų dydis.