Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Pirkimas išsimokėtinaiPirkimas išsimokėtinai – pardavėjo ir pirkėjo sudaryta sutartis, numatanti atsiskaitymą už prekes mokant dalimis. Perkant išsimokėtinai bendra mokėjimų suma gali skirtis nuo prekės pradinės pirkimo kainos, kadangi prisideda dar palūkanos ir sutarties mokestis. Pirkimas išsimokėtinai – labai paplitęs atsiskaitymo būdas, ypač įsigyjant buitinę techniką ir elektroniką.

Nuo paprastos vartojimo paskolos pirkimas išsimokėtinai skiriasi visų pirma tuo, kad paraišką galima pateikti iš karto prekės įsigijimo vietoje ir paskolos teikėjas yra ne pati parduotuvė ar prekybos tinklas, o jos bendradarbiavimo partneris – bankas ar kita kreditinė įmonė. Parduotuvės dažnai bendradarbiauja su keliais paskolų teikėjais. Nors pateikti pirkimo išsimokėtinai paraišką ir sudaryti sutartį galima neinant į banką, vis dėlto tai yra finansiniai įsipareigojimai ir prieš sudarant sutartį labai svarbu palyginti įvairių paslaugos teikėjų siūlomas sąlygas, pvz., palūkanų normą, sutarties mokestį, paskolos grąžinimo tvarką. Pasiūlymus padeda palyginti bendros formos vartojimo paskolų informacinis lapelis, kuriame išvardytos svarbiausios skolinimosi sąlygos.

Pirkimo išsimokėtinai sąlygos

  • Pirmoji įmoka dažniausiai būna nuo 0%. Bet svarbu prisiminti: kuo didesnė pirmoji įmoka už įsigyjamas prekes, tuo mažesnės paskolos palūkanos.
  • Pirkimo išsimokėtinai suma būna labai įvairi: išsimokėtinai galima pirkti prekes už nedidelę kainą arba įsigyti ypač brangius pirkinius. Dažniausiai pirkimo išsimokėtinai suma būna nuo 100 iki 10 000 eurų.
  • Palūkanų norma priklauso nuo paslaugos teikėjo ir palūkanų skaičiavimo būdo – nuo dar negrąžinto likučio arba nuo paskolos pradinės sumos. Antru atveju bendra paskolos išlaidų suma bus didesnė: nors paskolos suma per paskolos laikotarpį mažėja, palūkanos vis tiek skaičiuojamos nuo pradžioje pasiskolintos sumos. Perkant išsimokėtinai, palūkanos paprastai būna nuo 9 iki 25% per metus.
  • Mokėjimo terminas. Nors ilgesnis paskolos laikotarpis reiškia mažesnius mėnesinius mokėjimus, apskritai šiuo atveju sumokama didesnė palūkanų suma nei laikotarpiui esant trumpesniam. Dažniausiai pirkimo išsimokėtinai terminas būna nuo 3 iki 48 mėnesių.
  • Sutarties mokestis. Paprastai sutarties mokestis yra fiksuoto dydžio, bet jis gali būti skaičiuojamas ir kaip tam tikras procentas nuo pirkimo išsimokėtinai sumos. Kai kurie pirkimo išsimokėtinai paslaugos teikėjai sutarties mokestį įskaičiuoja į bendrą pirkimo išsimokėtinai sumą, tuomet pirkėjas gali gauti prekę be jokių pradinių išlaidų.
  • Paskolos grąžinimas prieš terminą. Jei perkant išsimokėtinai klientas pageidauja paskolos sumą grąžinti prieš terminą, už tai gali būti imamas papildomas mokestis. Todėl labai svarbu jau pradžioje išsiaiškinti, ar prekę galima apmokėti anksčiau nei pagal sutartą grafiką ir kokios yra ankstesnio sumos grąžinimo sąlygos.
  • Kitos išlaidos. Pirkimo išsimokėtinai sutartyje gali būti numatytos papildomos išlaidos, pvz., mokėjimo atidėjimo ar mokėjimų grafiko keitimo atveju. Taip pat svarbu sužinoti, kokios išlaidos numatytos už pradelstus mokėjimus. Jei paskolos teikėjas yra priverstas siųsti priminimo laišką dėl pradelsto mokėjimo, išsimokėtinai perkančiam klientui tai gali reikšti gana dideles papildomas išlaidas.
  • Minimalios mėnesinės pajamos. Reguliarios mėnesinės grynosios pajamos prasideda nuo 130 eurų, todėl sumai esant mažesnei dauguma pirkimo išsimokėtinai paslaugų teikėjų pajamas patvirtinančio dokumento nereikalauja.

Be įprastinių pirkimo išsimokėtinai sąlygų pirkimo išsimokėtinai paslaugos teikėjai kartu su prekybininkais organizuoja įvairias akcijas siūlydami ypatingas sąlygas (nuolaidas), pvz., 0 % palūkanų normą, galimybę pasinaudoti mokėjimo atidėjimu 3 mėnesiams arba gauti prekę be sutarties mokesčio ir pan.

Pirkimo išsimokėtinai įforminimas

Pirkimą išsimokėtinai įforminti labai paprasta. Pasirinkite jus dominančią prekę ir pirkimo išsimokėtinai paslaugos teikėją bei užpildykite paskolos paraišką. Dauguma pirkimo išsimokėtinai paslaugos teikėjų į paraišką atsako iš karto. Po to vietoje sudarykite pirkimo išsimokėtinai sutartį. Ją sudarydami galite pasirinkti, kurią dieną kas mėnesį pageidaujate atlikti mokėjimus. Už įsigytą prekę mokėkite nustatytą mėnesinę sumą pradedant nuo kito mėnesio po sutarties sudarymo.

Panašiai pirkimas išsimokėtinai įforminamas ir internetinėse parduotuvėse. Skirtumas tik toks, kad sutartis pasirašoma skaitmeniniu parašu ir reikia pasirinkti prekės pristatymo būdą.

Perkant išsimokėtinai reikalingi dokumentai:

  • Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (tapatybės kortelė ar pasas).
  • Prireikus – banko sąskaitos išrašas už paskutinius 6 mėnesius.

Įvairūs pirkimai išsimokėtinai

Automobilio pirkimas išsimokėtinai, arba paskola automobiliui
Išsimokėtinai galima įsigyti ir naudotus automobilius. Perkant automobilį išsimokėtinai jis iš karto įforminamas pirkėjo vardu. Automobilio pirkimas išsimokėtinai – labai paprastas, kaip ir bet kurios kitos prekės atveju, skirtumas tik toks, kad automobilio atveju pirma įmoka būna ne mažesnė kaip 10%. Perkant automobilį išsimokėtinai kasko draudimas nėra privalomas, bet labai rekomenduotinas.

Kelionės pirkimas išsimokėtinai

Kai kurios kelionių agentūros kartu su bankais ar kitomis finansinių paslaugų įmonėmis siūlo galimybę imti paskolą kelionei, arba pirkti kelionę išsimokėtinai. Imant paskolą kelionei galioja tos pačios pirkimo išsimokėtinai sąlygos ir reikalaujama tų pačių dokumentų kaip ir perkant buitinę techniką ar elektroniką išsimokėtinai. Paskolos paraišką galima pateikti kelionių agentūroje vietoje arba internetu.