Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskolos refinansavimasPaskolos refinansavimas – tai esamos paskolos (esamų paskolų) grąžinimas iš kitos paskolos lėšų. Esama paskola refinansuojama siekiant gauti geresnes skolinimosi sąlygas, pvz., sutaupymo dėl mažesnių mėnesinių mokėjimų arba galimybės pratęsti paskolos grąžinimo laikotarpį. Arši konkurencija tarp paskolos teikėjų dažnai leidžia pasirinkti iš konkuruojančių paskolos pasiūlymų palankiausią, ypač jei pasikeitė padėtis rinkoje (sumažėjo palūkanų normos) arba pagerėjo paskolos gavėjo kreditingumas, o dabartinis paskolos teikėjas nebuvo pakankamai lankstus pokyčiams. Šiuo atveju svarbu išsiaiškinti, kokios yra esamos paskolos (esamų paskolų) nutraukimo prieš terminą išlaidos. Dažnai nutraukus senos paskolos sutartį prieš terminą tenka mokėti baudą ar netesybas.

Kada refinansavimas naudingas

  • Refinansavimui naudojamos naujos paskolos palūkanų norma yra mažesnė.
  • Naujas paskolos teikėjas lanksčiau sutinka keisti skolinimosi sąlygas.
  • Yra galimybė sumažinti mėnesinių įmokų dydį, jei esamos paskolos (esamų paskolų) palūkanos ir delspinigiai pernelyg dideli.
  • Grąžinamos didesnės paskolos sumos, pvz., refinansavimui imant greitą paskolą ar SMS paskolą.
  • Refinansuojant turimą paskolą galima padidinti paskolos sumą ir gauti papildomai pinigų.

Refinansavimui tikrai nederėtų naudoti panašios rūšies paskolos. Pvz., susidūrus su esamos greitos paskolos aptarnavimo problemomis neverta senos paskolos perfinansuoti naudojant naują greitą paskola. Tokiu būdu įsipareigojimai tiesiog pakeičiami lygiaverčiais įsipareigojimais. Perfinansavimas pasiteisina tik tuomet, jei jis atneša ekonominės naudos. Ypač tuo atveju, jei refinansavimas reiškia papildomas išlaidas, būtina gerai apsvarstyti, ar gaunama nauda viršys patiriamas išlaidas (naujos paskolos sutarties sudarymo mokestis, garantijos perkėlimas, draudimas ir tt.).

Refinansavimui labiausiai tinka