Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskolos išlaidų dydisPaskolos išlaidų dydis rodo su paskolos ėmimu susijusias paskolos gavėjo tikrąsias sąnaudas per metus procentine išraiška. Skaičiuojant paskolos išlaidų dydį atsižvelgiama į palūkanų mokėjimus, sutarties mokestį, sąskaitos administravimo mokestį ir visas kitas su paskola susijusias galimas sąnaudas. Prieš imdami paskolą būtinai paskaičiuokite visa paskolos išlaidų dydį, ne tik sąnaudos palūkanoms. Bendras paskolos išlaidų dydis – tai vienintelis objektyvus rodiklis lyginant įvairius paskolos pasiūlymus.

Paskolos išlaidų dydžio skaičiavimas

Į paskolos išlaidų dydį įskaičiuojamos ne tik palūkanų mokėjimų sumos, bet ir visos kitos su paskola susijusios numatomos sąnaudos, kurias klientas įsipareigoja apmokėti. Skaičiuojant paskolos išlaidų dydį:

  • Atsižvelgiama į paskolos suteikimo dieną, ji kartu yra ir pirmojo palūkanų skaičiavimo diena;
  • Nustatyti terminai išreiškiami metais, mėnesiais, savaitėmis ar dienomis, tariant, jog metai turi 365 dienas, 52 savaites ar 12 vienodo ilgio mėnesius (laikoma, kad mėnuo turi 30,41666 dienas, t.y. 365/12);
  • Paskolos išlaidų dydis išreiškiamas dviejų skaitmenų po kablelio tikslumu.

Paskolos išlaidų dydžio skaičiavimo pavyzdys:

Pvz., jei dvejiems metams (24 mėnesiams) suteikiamos 6 000 eurų paskolos mėnesinis mokėjimas yra 274,11 eurų ir sutarties mokestis sudaro 1% paskolos sumos (t.y. 60 eurų), paskolos išlaidų dydis yra 10,5 %.