Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskola be palūkanųDaugelis greitų paskolų ir SMS paskolų teikėjų siūlo savo naujiems klientams galimybę prašyti suteikti paskolą be palūkanų. Paskola internetu be palūkanų, kai grąžinti reikia lygiai tiek pat, kiek buvo pasiskolinta, atrodo per gerai, kad būtų reali. Nors paskola su 0% palūkanų norma iš pradžių kelia tam tikrą įtarimą, tačiau paprastai tai reiškia nuolaidos pasiūlymą naujiems klientams ir dažniausiai jokių paslėptų mokesčių čia nėra. Visgi svarbu nepamiršti, jog tokie pasiūlymai dažniausiai skirti tik naujiems klientams ir galioja tik tuo atveju, kai paskolos gavėjas tinkamai vykdo savo prisiimtus įsipareigojimus, t.y. grąžina sutarto dydžio paskolos sumą numatytu laiku.

Paskolos be palūkanų suteikimo priežastys

Paskola be palūkanų, kai grąžinti reikia tik tiek, kiek buvo pasiskolinta, atrodo kaip paskolos teikėjui nenaudinga veikla. Žinoma, joks paskolų teikėjas nenori suteikti begalinį kiekį paskolų nemokamai, kadangi paskolos palūkanos yra jų uždarbis. Paskolas be palūkanų dažniausiai suteikiamos siekiant užmegzti ilgalaikį ryšį su klientu, ir pirmoji paskola be palūkanų laikoma paslaugos išbandymu bei įskaičiuojama į rinkodaros sąnaudas, skirtas naujiems klientams pritraukti. Būtent dėl šių priežasčių tokie pasiūlymai galioja tik naujiems klientams, be to, paskolos laikotarpis būna gana trumpas, iki 30 dienų, ir paskolos sumos paprastai būna nedidelės, nors kai kuriais atvejais paskolinama net iki 900 eurų.

Paskolos be palūkanų suteikimo rizika

Vis dėlto paskola be palūkanų nėra dovana. Ji galioja tik tuo atveju, kai paskolos gavėjas tinkamai vykdo savo įsipareigojimus, t.y. grąžina sutartą paskolos dydį laiku. Suteikiant paskolą su 0% palūkanų norma, paskolos sutartyje numatoma sąlyga, kad pradelsus paskolos grąžinimo terminą paskolos gavėjui automatiškai pradedamos taikyti įprastinės paskolos suteikimo paslaugos sąlygos, kurios galioja visiems kitiems klientams. Be to, paskolos be palūkanų paprastai negalima tomis pačiomis sąlygomis pratęsti.