Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Asmens tapatybės patvirtinimasAsmens tapatybės patvirtinimas – tai procesas, kai įgaliotas tarpininkas įsitikina, jog žmogus tikrai yra tas asmuo, kuriuo save vadina. Paprastai šiuo proceso metu nukopijuojamas asmens pasas, tapatybės kortelė ar vairuotojo pažymėjimas ir paprašoma, kad asmuo šią kopiją pasirašytų.

Nustatant asmens tapatybę, įgaliotas tarpininkas palygina asmens veidą su jo pateiktame dokumente (pase, tapatybės kortelėje, vairuotojo pažymėjime) esančia nuotrauka. Kilus įtarimams tapatybę nustatantis tarpininkas turi teisę paprašyti pateikti kelis asmens dokumentus. Tapatybę nustatantis tarpininkas turi teisę nepriimti pateiktą asmens dokumentą, jei pasibaigė jo galiojimo laikas ar jis buvo pripažintas negaliojančiu.

Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas galioja, jei:

  • dokumentą išdavė ir duomenys jame surašė teisės aktų nustatyta tvarka įgaliota įstaiga;
  • dokumento galiojimo laikas nepasibaigė;
  • dokumentas yra naudojimui tinkamos būklės, jame pateikta informacija yra įskaitoma ir leidžia nustatyti dokumento turėtojo asmens tapatybę;
  • dokumentas nėra suplėšytas ar kitaip pažeistas.

Asmens tapatybės nustatymas gaunant paskolą

Vienkartinis asmens tapatybės nustatymas yra privalomas visiems paskolos gavėjams, to reikalauja priimto 2014.01.24 Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatos. Pirmą kartą paskolą imantys klientai savo asmens tapatybę gali patvirtinti atvykę į paskolos gavėjo biurą ar kurią nors paskolos teikėjui atstovaujančią įmonę ir pateikę galiojantį asmens dokumentą.

Asmens tapatybės nustatymo paslaugą teikiančios įmonės

Asmens tapatybės nustatymas – tai paslauga, kai nustatoma, ar sandoryje dalyvaujantis asmuo atitinka jo pateiktame asmens dokumente esančius bei užsakovo atsiųstus duomenis. Asmens tapatybės nustatymo paslaugą teikiančios įmonės:

  • Lietuvos paštas
  • R-kiosk