Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskola su automobilio užstatuPaskola su automobilio užstatu – tai tokia paskola, kai paskolos gavėjo automobilis naudojamas kaip užstatas, garantuojantis paskolos gavėjo įsipareigojimų vykdymą. Pasirašydamas paskolos sutartį paskolos gavėjas perduoda savo automobilį paskolos teikėjui ir įsipareigoja įregistruoti automobilio savininko pasikeitimą Lietuvos valstybiniame automobilių registravimo centre. Jei paskolos gavėjas nevykdo paskolos sutartyje numatytu įsipareigojimų, į užstatytą automobilį kreipiamas skolos išieškojimas, automobilis nusavinamas ir už jį gautos lėšos panaudojamos skolai padengti. Kadangi automobilio nuosavybės teisė pagal paskolos sutartį pereina paskolos teikėjui, užstatytas automobilis paliekamas nemokamoje saugomoje stovėjimo aikštelėje arba paskolos gavėjas gali juo naudotis toliau pagal paskolos teikėjo išduotą generalinį įgaliojimą.

Paskolos gavėjas paskolos laikotarpiu privalo naudoti ir prižiūrėti automobilį atsakingai ir saugoti jį nuo gedimų. Paskolos gavėjas privalo nedelsdamas pranešti paskolų teikėjui apie įvykius, dėl kurių pablogėjo užstatyto automobilio būklė. Jei paskolos gavėjas nevykdo iš paskolos sutarties kylančių įsipareigojimų, paskolų teikėjas gali atsisakyti grąžinti automobilį ir parduoti jį trečiajai šaliai. Jei paskolos sutartis vykdoma teisingai ir paskola grąžinama laiku, paskolos gavėjas turi teisę paskolos laikotarpiui pasibaigus automobilį vėl perregistruoti savo vardu.

Skaičiuojant paskolos su automobilio užstatu palūkanų normą paskolos gavėjo pajamų dydis ir mokėjimo istorija netikrinami, todėl palūkanų normai įtakos turi tik užstatomo automobilio rinkos vertė. Atsižvelgiama į automobilio bendrą būklę, amžių, ridą ir papildoma įrangą. Pagal automobilio rinkos vertę nustatoma ne tik palūkanų norma, bet ir paskolos sumos dydis, kuris paprastai sudaro 60–70% nuo automobilio rinkos vertės. Palūkanų norma be automobilio būklės priklauso ir nuo to, ar:

  • Automobilis pastatomas saugomoje stovėjimo aikštelėje – paskolos palūkanų norma šiuo atveju paprastai būna 3% per mėnesį, kai kuriais atvejais netgi mažiau.
  • Automobilį ir toliau naudoja paskolos gavėjas – paskolos teikėjo rizika šiuo atveju šiek tiek didesnė, todėl ir paskolos palūkanos didesnės, pradedant nuo 3–4% per mėnesį.

Paskolos gavėjas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų Estijos pilietis ar asmuo, turintis leidimą nuolat gyventi Estijoje. Taip pat paskolos gavėjas turi būti automobilio savininkas. Kai kurie paskolų teikėjai reikalauja, kad automobilis registravimo centre būtų įregistruotas paskolos gavėjo vardu ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius.

Paskolos su automobilio užstatu privalumai

  • Paskolą su automobilio užstatu gauti labai paprasta. Nereikia pateikti patvirtinimo dėl pajamų, nėra svarbi mokėjimų istorija.
  • Greitis. Paskolos su automobilio užstatu suteikimo laikas toks pats trumpas kaip greitos paskolos, o palūkanų norma daug palankesnė.
  • Mokėti reikia tik už automobilio perregistravimą, sutarties mokesčio nėra.
  • Savininkas gali toliau naudotis automobiliu pagal įgaliojimą.
  • Priklausomai nuo automobilio vertės paskolos suma gali būti gana didelė.
  • Nereikalaujama brangaus kasko draudimo.