Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskola įkeičiant automobilįPaskola įkeičiant automobilį, arba paskola automobiliui gerokai paprastesnė ir greitesnė nei paprasta banko paskola ar automobilio nuoma, tačiau paskolos suma gali būti tokio paties dydžio. Įkeičiant automobilį galima gauti paskolą, kurios suma siekia iki 60–70% nuo automobilio vertės.

Paskolos automobiliui pagrindinis privalumas – nereikalaujama patvirtinimo dėl paskolos gavėjo pajamų, netikrinama jo mokėjimo istorija. Todėl šiuo atveju tinka ir tokios pajamos, kurias Estijos bankai ir automobilių nuomotojai paprastai tinkamomis nepripažįsta, pvz., darbas užsienyje. Vadinasi, paskola įkeičiant automobilį tinka tuo atveju, kai ketinama įsigyti automobilį, kurio nuomotojai nefinansuoja, arba kai paskola įkeičiant automobilį naudojama vartojimo išlaidoms apmokėti.

Paskolos įkeičiant automobilį palūkanų norma paprastai būna 3–7% per mėnesį. Palūkanų norma yra palankesnė tuomet, jei automobilis paskolos sutarties galiojimo laikotarpiui pastatomas nemokamoje saugomoje aikštelėje pas paskolos teikėją. Tuo tarpu, jei paskolos gavėjas transporto priemonę naudoja toliau, palūkanų norma būna didesnė. Įkeičiant senesnį ar pigesnį automobilį palūkanų norma būna mažesnė.

Įkeitimui už paskolą paprastai tinka transporto priemonės, kurių amžius neviršija 10–13 metų, išskyrus retro automobilius ar specialiosios paskirties transporto priemones.

Paskolos įkeičiant automobilį privalumai

 • Paprasta paskolos gavimo tvarka – skirtingai nuo automobilio nuomos, nereikia pateikti pernelyg daug dokumentų ar įrodinėti pajamų dydžio.
 • Nėra sutarties mokesčio, mokėti reikia tik už automobilio perregistravimą valstybiniame registravimo centre.
 • Savininkas gali ir toliau naudotis automobiliu.
 • Greitis. Paskolos su automobilio užstatu suteikimo laikas gali būti toks pats trumpas kaip ir greitos paskolos – vos kelios valandos, o palūkanų norma daug palankesnė.
 • Lankstumas. Automobilį galima bet kada parduoti ir iš gautų pinigų grąžinti paskolos sumą ar prireikus pasiskolinti papildomai. Sutarties išankstinio nutraukimo mokesčio nėra.
 • Paskolos įkeičiant automobilį palūkanų norma ir įmokos dydis būna didesnis nei nuomos atveju, tačiau nereikalaujama pajamų dydžio patvirtinimo, kadangi paskolos sutartyje numatytų įsipareigojimų vykdymo garantija yra automobilis. Įkeitimui už paskolą tinka beveik kiekvienas geros eksploatavimo būklės automobilis nepriklausomai nuo markės.
 • Paskolos sumos būna santykinai didelės, priklausomai nuo automobilio vertės. Automobilių vertinimas būna nemokamas.
 • Skirtingai nuo automobilių nuomotojų, nereikalaujama brangaus kasko draudimo.

Kitos su paskola įkeičiant automobilį susijusios išlaidos

Be mėnesinių palūkanų reikia apmokėti tik su automobilio nuosavybės teisės perdavimu susijusias išlaidas, t. y. savininko pasikeitimo įregistravimo Estijos valstybiniame automobilių registravimo centre išlaidas. Nėra sutarties mokesčio, ir netgi įkeičiamo automobilio laikymas saugomoje aikštelėje pas paskolos teikėją dažniausiai būna nemokamas.

Paskolos gavimo sąlygos

 • Paskolos palūkanų norma: nuo 3% per mėnesį, jei automobilis pastatomas nemokamoje saugomoje stovėjimo aikštelėje, arba 4–7%, jei automobilis lieka pas paskolos gavėją.
 • Nereikalaujama pajamų dydžio patvirtinimo, netikrinama mokėjimų istorija.
 • Paskolos gavėjas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus Estijos Respublikos pilietis ar asmuo, turintis leidimą nuolat gyventi Estijos Respublikoje.
 • Daugelis paskolos teikėjų siūlo galimybę prireikus gauti paskolą ir grynais pinigais.
 • Paskolos suma – iki 60–70% nuo automobilio rinkos vertės.
 • Paskolos gavėjas turi būti automobilio savininkas, kai kurie paskolų teikėjai reikalauja, kad automobilis valstybiniame automobilių registravimo centre būtų įregistruotas paskolos gavėjo vardu ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius.
 • Paskolos laikotarpis siekia nuo kelių dienų iki 5 metų.
 • Paskola suteikiama įkeičiant automobilį, kurio amžius neviršija 10–13 metų.
 • Paskolos išankstinis grąžinimas galimas bet kuriuo metu, su tuo nėra susijusios papildomos išlaidos ar netesybos.

Paskolai gauti reikalingi dokumentai

 • Paraiška dėl paskolos, ją galima pateikti paskolos teikėjo biure ar interneto svetainėje.
 • Paskolos gavėjo asmens tapatybės dokumentas (pasas ar tapatybės kortelė).
 • Automobilio techninis pasas.

Paskolos gavimo tvarka:

Visas paskolos gavimo procesas iki pinigų pervedimo trunka vos keletą valandų.

 1. Norėdami gauti paskolą apsilankykite paskolų teikėjo biure ar interneto svetainėje ir pateikite paraišką dėl paskolos. Užpildykite reikiamus paraiškos langelius, nurodykite pageidaujamą paskolos sumą ir skolinimosi laikotarpį, savo asmens duomenis bei automobilio techninius duomenis: automobilio markę ir modelį, pagaminimo metus, ridą ir registracijos numerį. Paraišką dėl paskolos galima pateikti ir telefonu arba išsiunčiant visą reikalingą informaciją el. paštu.
 2. Apie sprendimą suteikti paskolą pranešama vos po kelių valandų, kai kuriais atvejais – netgi iš karto. Prireikus pasitikslinami pateikti duomenys ar užklausiama papildomai informacijos.
 3. Priėmus teigiamą sprendimą dėl paskolos suteikimo įkeičiamas automobilis įvertinamas ir sudaroma paskolos sutartis. Automobilio vertinimą atlieka paskolos teikėjo atstovas ar šios srities ekspertas. Paskolos suma gali siekti iki 60–70% nuo automobilio rinkos vertės.
 4. Automobilio perregistravimas paskolos teikėjo vardu. Turite sumokėti valstybinę rinkliavą už automobilio perregistravimą.
 5. Perregistravus automobilį paskolos teikėjo vardu, paskolos suma išmokama jūsų pageidaujamu būdu – banko pavedimu ar grynais pinigais.

Automobilio savininko pasikeitimas

Pasirašydamas paskolos sutartį paskolos gavėjas kaip sutarties vykdymo garantiją įkeičia paskolos teikėjui savo automobilį ir įsipareigoja įregistruoti automobilio savininko pasikeitimą Estijos valstybiniame automobilių registravimo centre. Paskolos gavėjas nurodomas kaip automobilio naudotojas paskolos sutarties laikotarpiui. Jei paskolos sutartis vykdoma teisingai ir paskola grąžinama laiku, paskolos gavėjas turi teisę paskolos sutarčiai pasibaigus automobilį vėl perregistruoti savo vardu.

Paskolos gavėjas paskolos laikotarpiu privalo naudoti ir prižiūrėti automobilį atsakingai ir saugoti jį nuo gedimų. Paskolos gavėjas privalo nedelsdamas pranešti paskolų teikėjui apie įvykius, dėl kurių pablogėjo užstatyto automobilio būklė. Jei paskolos gavėjas nevykdo iš paskolos sutarties kylančių įsipareigojimų, paskolų teikėjas gali atsisakyti grąžinti automobilį ir jį parduoti.