Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Paskola automobiliuiPaskola automobiliui – tai paskola, skirta naujai transporto priemonei įsigyti, arba nedidelė paskola įkeičiant automobilį. Daugelis paskolos teikėjų paskolos laikotarpiu leidžia paskolos gavėjui ir toliau naudotis automobiliu, vadinasi, automobilio nereikia parduoti. Transporto priemonė tiesiog paskolos laikotarpiui pereina paskolos davėjo nuosavybėn, tačiau paskolos gavėjas išlaiko teisę ja naudotis. Tuo atveju, jei paskolos gavėjas delsia mokėti paskolos grąžinimo įmokas, paskolos teikėjas įgyją teisę parduoti už paskolą įkeistą automobilį ir iš gautų pajamų apmokėti paskolos ir palūkanų išlaidas.

Paskola automobiliui – tai galimybė greitai gauti pinigų realiai neparduodant transporto priemonės arba parduodant ją be ypatingos skubos, kadangi paskolos pinigai pervedami į sąskaitą iš karto ir paskolą galima grąžinti iš pajamų, gautų pardavus automobilį. Taigi išvengiama tokių nenaudingų veiksmų kaip, pvz., automobilio kainos sumažinimo dėl didelės skubos parduoti. Paskola automobiliui puikiai tinka atsiradus nelauktoms, tačiau neatidėliotinoms išlaidoms, kadangi gauti greitą paskolą trunka žymiai trumpiau nei įforminti klasikinę automobilio nuomą ar pretenduoti į banko paskolą. Daugelis paskolos teikėjų svarstydami paraišką dėl paskolos automobiliui net nereikalauja pajamų dydį patvirtinančios pažymos.

Paskolos suma atitinka dalį transporto priemonės rinkos vertės (pvz., 60–80%), priklausomai nuo automobilio būklės: ridos, amžiaus (paprastai įkeitimui tinka ne senesni kaip 15 metų automobiliai), priežiūros žurnalo turėjimo, techninės apžiūrios galiojimo ir t.t. Klasikinės paskolos automobiliui užstatas gali būti ir kitokia transporto priemonė: furgonas, traktorius, motociklas, kateris ir pan.

Paskolos automobiliui kita klasikinė rūšis – ilgalaikė automobilio nuoma, smulkiau skirstoma taip:

 • Išperkamoji nuoma
  Išperkamoji nuoma – tai ilgalaikės nuomos rūšis, kai pasibaigus nuomos laikotarpiui paskolos gavėjas tampa transporto priemonės savininku. Išperkamosios nuomos vienas didžiausių minusų – ganėtinai didelis paskolos gavėjo privalomas indėlis, siekiantis net iki 30%.
 • Veiklos nuoma
  Veiklos nuoma – tai ilgalaikės nuomos rūšis, kai paskolos gavėjas nuomos laikotarpiu gali naudotis transporto priemone ir nuomos laikotarpiui pasibaigus, pvz., pakeisti ją į kitą transporto priemonę, tačiau netampa automobilio savininku. Veiklos nuomos vienas didžiausių minusų – ganėtinai didelis paskolos gavėjo privalomas indėlis, siekiantis net iki 30%. Vienas iš veiklos nuomos privalumų –galimybė įmonei atskaityti PVM.

Paskolos automobiliui privalumai

 • Nereikia pateikti pajamų dydį patvirtinančių dokumentų.
 • Paskolos grąžinimo laikotarpiui transporto priemonės nereikia perduoti paskolos davėjui, transporto priemone galima naudotis toliau be apibojimų.
 • Daugelis paskolos teikėjų nereikalauja kasko draudimo arba transporto priemonės vertinimo ataskaitos.
 • Paskolos gavimo procesas – greitas ir paprastas, kai kuriais atvejais trunkantis vos keletą valandų.

Paskolos automobiliui gavimas

 • Paraiškoje paskolos teikėjui reikia apibūdinti perkamą ar už paskolą įkeičiamą automobilį (markė, modelis, pagaminimo metai) bei nurodyti pageidaujamą paskolos laikotarpį ir paskolos sumą.
 • Jei sąlygos tinka, paskolos gavėjas pateikia paskolos teikėjui reikalingus dokumentus ir sudaro su juo paskolos sutartį.
 • Transporto priemonių registravimo centre automobilio nuosavybės teisė perregistruojama paskolos davėjo vardu (tačiau paskolos gavėjas iki paskolos grąžinimo pabaigos lieka transporto priemonės vartotoju ir tebėra už ją atsakingas).
 • Pinigai pervedami į paskolos gavėjo sąskaitą.

Paskolos automobiliui gavimo sąlygos

 • Paskolos palūkanų norma: nuo 3% per mėnesį, priklausomai nuo paskolos sumos dydžio ir įkeičiamo turto vertės.
 • Paskolos užstatas: automobilis. Daugelis paskolos teikėjų paskolos laikotarpiu leidžia paskolos gavėjui naudotis automobiliu toliau.
 • Paskolos laikotarpis: iki 5 metų.
 • Paskolos suma: net iki 100% nuo transporto priemonės rinkos vertės, priklausomai nuo paskolos laikotarpio ir grąžinimo būdo.

Prieš pateikdami paraišką dėl paskolos automobiliui būtinai susipažinkite su įvairių paskolų teikėjų siūlomomis galimybėmis ir palūkanų normomis. Palankiausius paskolų pasiūlymus rasite čia.