Populiariausios žymos
Prisijunkite prie naujienų!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir mes informuosime Jus apie mūsų veiklą bei geriausius specialius pasiūlymus. Įveskite savo el.paštą į žemiau esantį laukelį.

Ačiū! Jūsų elektroninio pašto adresas išsaugotas.

Nekilnojamojo turto paskolos palūkanosNekilnojamojo turto paskolos palūkanos – tai mokestis už pinigų naudojimą. Skirtingų paskolų teikėjų palūkanų normos gali gerokai skirtis. Nekilnojamojo turto paskolos palūkanų normos dydis priklauso nuo keleto veiksnių, pvz., gavėjo mokumo, įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės bei buvimo vietos. Taip pat įtakos turi paskolos gavėjo pasirinktas palūkanų skaičiavimo būdas bei paskolos teikėjo maržos. Palūkanų tipų yra keletas, bet dažniausiai skiriamos fiksuota ir kintama palūkanų norma:

  • Fiksuota palūkanų norma. Šiuo atveju palūkanų dydis visą laika būna vienodas. Tai suteikia paskolos gavėjui saugumo jausmą, kad paskolos grąžinimo mokėjimai laikui bėgant nesikeis.
  • Nefiksuota palūkanų norma. Šiuo atveju palūkanos susideda iš dviejų dalių: kintamos dalies (EURIBOR ar banko bazinių palūkanų norma) ir fiksuotos dalies (paskolos gavėjo marža, proporcinga skolintojo rizikos koeficientui). Vadinasi, mėnesinė paskolos suma kinta paskolos sutartyje numatyta tvarka, pvz., kas 3 ar 6 mėnesius.

Lyginant įvairius palūkanų normų pasiūlymus svarbu pasitikslinti, ar palūkanų norma skaičiuojama nuo dar negrąžintos paskolos dalies (t. y. skolos likučio) ar nuo pradinės paskolos sumos.

  • Palūkanų norma, skaičiuojama nuo skolos likučio – mokant paskolos grąžinimo įmokas mažėja skolos dydis ir su tuo susijusios išlaidos palūkanoms.
  • Palūkanų norma, skaičiuojama nuo pradinės paskolos sumos – nors paskolos laikotarpiu dalį paskolos jau grąžinote, palūkanos vis tiek skaičiuojamos nuo visos pradžioje jums suteiktos paskolos sumos.

Nekilnojamojo turto paskolos palūkanų norma priklauso nuo:

  • Paskolos gavėjo turimų įsipareigojimų bei mokėjimų istorijos.
  • Paskolos gavėjo pajamų dydžio ir paskolos mokėjimų sumos santykio.
  • Įkeičiamo turto rinkos vertės ir buvimo vietos.
  • Paskolos sumos dydžio.

Prieš pateikdami paraišką dėl nekilnojamojo turto paskolos būtinai susipažinkite su įvairių paskolų teikėjų siūlomomis galimybėmis ir palūkanų normomis.